Share

МЗС про кризу з Польщею: Працюємо над зниженням емоцій

від admin · 23.06.2026

Україна виступає за конструктивний діалог із Польщею та прагне знизити емоційне напруження у відносинах. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час телемарафону у вівторок, 23 червня.

Він зазначив, що дипломатичні канали активно функціонують, і команда МЗС, а також представники дипломатії президента України, постійно взаємодіють з польськими колегами.

Георгій Тихий звернув увагу на те, що наразі інформаційний простір перенасичений “гострими заголовками” та емоційними оцінками, однак одночасно ведеться “спокійна дипломатична робота”.

Речник зазначив, що головна мета дипломатії – вирішення кризових ситуацій у відносинах між країнами. Він підкреслив, що Україна та Польща залишаються союзниками, які мають спільного ворога – Російську Федерацію, як було і протягом багатьох століть. На тлі цієї єдності розбіжності між країнами він вважає недоречними.

Окремо Тихий нагадав, що позицію президента Польщі не варто ототожнювати з позицією всієї держави чи суспільства.

“Тут йдеться насамперед про позицію президента Польщі, не треба ототожнювати її ані з позицією Польщі загалом, ані з позицією польського суспільства”, – сказав Тихий.

Дипломат також наголосив, що Україна прагне до врівноваження емоцій та посиленого діалогу зі своїми польськими партнерами, враховуючи навіть складні історичні питання, які вимагають делікатного підходу.

“Ми працюємо над тим, щоб все-такі ці гострі кути та емоції стишувати. Українська позиція дуже виважена. Ми – за діалог. У тому числі зі складних питань історичного минулого”, – резюмував речник МЗС.

Вам також може сподобатися