У Польщі триває судова сутичка щодо будівлі колишнього генконсульства Росії в місті Гданську. Польська генпрокуратура подала позов націоналізувати цю будівлю, яка стала останнім консульством Росії в країні та була закрита у грудні 2025 року. Російська Федерація заборгувала за користування будівлею понад 8 мільйонів злотих, і тому польська влада вважає, що вона повинна перейти у власність держави. Росія не погоджується з цим і стверджує, що будівля є її власністю. Польські посадовці заявляють, що Росія не залишила будівлю після закриття консульства, тому вони розпочали процес звільнення приміщення.
