Share

Трамп заявив про рекордний трафік нафти по Ормузу

від admin · 23.06.2026

За минулу добу через Ормузьку протоку пройшло 19 млн барелів нафти. Про це повідомив президент США Дональд Трамп у власній соцмережі Truth Social у вівторок, 23 червня.
“Вчора через Ормузьку протоку пройшло 19 млн барелів нафти – абсолютний рекорд. Ціни на нафту різко падають, і світ став набагато безпечнішим!”, – написав він.
ТакожТрамп запевнив, що Іран дав згоду на регулярні інспекції своїх ядерних об’єктів, які проводилися б МАГАТЕ на довгостроковій основі.
“Іран повністю і цілком погодився на ядерні інспекції вищого рівня на тривалий термін (нескінченність!!!), – написав президент США⁠. –‌ Це забезпечить “ядерну чесність”. Якби вони не погодилися, подальших переговорів не було б!”.
За його словами, кораблі ВМССША залишаться в ‌Ормузькій протоціна випадок, якщо виникне необхідність знову ввести блокаду іранських портів.
Трамп вчергове попередив, що піде нарішучі дії, якщо Іран не буде дотримуватися своєї частини домовленостей.
Напередодні, за підсумками переговорів у Швейцарії віце-президент США Джей Ді Венс заявив, що “іранці погодилися запросити інспекторів МАГАТЕ назад до своєї країни”. Він назвав це важливою віхоюі першим кроком до повної денуклеаризації.
ВодночаМЗС Ірану заявило державним ЗМІ, що Тегеран не взяв на себе “жодних нових зобов’язань” щодо ядерних інспекцій.
Також вчора США дозволили продаж іранської нафти на світових ринках. Видано відповідну ліцензію на 60 днів.

Вам також може сподобатися