Share

У Кремлі звинуватили США в зраді “духу Анкориджа”

від admin · 24.06.2026

Помічник російського диктатора Юрій Ушаков та глава МЗС РФ Сергій Лавров звинуватили Сполучені Штати у зраді так званого “духу Анкориджа” – концепту, яким Москва позначала свої сподівання на здачу України. Про це повідомляє Reuters
Протягом останніх трьох днів троє російських чиновників заявили, що США відмовилися від “зобов’язань”, узятих під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна на Алясці у серпні 2025 року.
Формулювання “дух Анкориджа” (або “розуміння Анкориджа”) довго слугувало для російської дипломатії та пропаганди ключовим інструментом тиску.
Цим терміном Кремль позначав своє переконання, що Трамп “підтримує” головну вимогу РФ – передачу під контроль Москви всієї території Донбасу в обмін на тимчасове заморожування лінії фронту.
Хоч США ніколи офіційно не підтверджували існування таких домовленостей, Росія активно експлуатувала це формулювання для створення ілюзії згоди Вашингтона.
Тепер у Кремлі визнали, що концепція “духу Анкориджа” остаточно провалилася. Помічник російського правителя Юрій Ушаков заявив, що нині тільки Росія віддана домовленостям, тоді як США не змогли виконати свою частину угоди.
Він наголосив, що Москва більше не чекає на виконання цих умов, а прагне виключно власної “перемоги”.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров пішов далі і назвав зустріч на Алясці американським “вивертом”, покликаним виграти час для переозброєння української армії.
Заступник Лаврова Сергій Рябков також констатував відступ США від “фундаментальних домовленостей”, хоча й зазначив, що контакти з Вашингтоном триватимуть.

Вам також може сподобатися