Share

У Запоріжжі затримали дезертира, який працював на ФСБ

від admin · 23.06.2026

Контррозвідники затримали коригувальника російських повітряних атак по Запоріжжю. Про це повідомила СБУ у вівторок, 23 червня.
Вказано, що мова йде про місцевого мобілізованого, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ. Дезертир потрапив до уваги рашистів, коли після втечі з підрозділу почав писати прокремлівські коментарі у чатах Телеграм-каналів. У месенджері на нього вийшов співробітник ФСБ і запропонував співпрацю.
“Після вербування агент почав збирати для рашистів дані про місця дислокації Сил оборони. Для цього він контактував зі знайомими, в яких під час побутових розмов завуальовано випитував “потрібну” йому інформацію… У разі одержання орієнтовних геолокацій фігурант виходив на місцевість, щоб провести там дорозвідку і “прозвітувати” куратору від ФСБ”, – йдеться в повідомленні.
Агент позначав на гугл-картах розташування потенційних “цілей” і відправляв відповідні скріншоти російській спецслужбі.
Співробітники СБУ завчасно викрили зловмисника і провели заходи для убезпечення локацій Сил оборони в зоні ворожої розвідактивності.
Фігуранта затримали за місцем його проживання. При обшуку в нього виявлено два мобільні телефони, які він по черзі використовував для законспірованих контактів з ФСБ через анонімний чат у месенджері.
Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за статтями про державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану і дезертирство (ч.2 ст.111, ч.1 ст.408 Кримінального кодексу України). Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше у Запоріжжі затримали дезертира, який готував теракт. Він мав закласти вибухівку поблизу одного із місць масового перебування людей у годину пік.
Також повідомлялоя, що у Запоріжжі ухилянт працював на ФСБ і маскувався під пенсіонера.

Вам також може сподобатися